DKMS! Zostań dawcą szpiku i uratuj komuś życie!

Większość z nas pędzi gdzieś codziennie nie zastanawiając się jakie mamy szczęście przeżywać tą rutynę. Chodzi o całkowicie przyziemne sprawy. Jeśli widzimy w telewizji jakieś spoty dotyczące chorób i innych tragedii wydaje nam się że nas to nie dotyczy. Niestety, nigdy nie wiadomo kiedy podobna sytuacja spotka nas…

Pewnie część z was słyszała już o fundacji DKMS- zajmującej się odnajdywaniem dawcy dla pacjentów cierpiących na białaczkę na całym świecie. Można powiedzieć że odnajduje naszego bliźniaka genetycznego potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi lub szpiku kostnego.

Aby zostać dawcą komórek macierzystych wystarczy zarejestrować się na stronie DKMS.
Jest to bardzo proste, na stronie znajdziemy wszelkie informacje dotyczące pobierania komórek macierzystych. Dla niektórych może wydawać się to straszne- zapewniam że wcale takie nie jest 😉. Pamiętajmy że decydując się na rejestrację musimy być tego pewni!

Osobiście zarejestrowałam się już kilka lat temu i Was również zachęcam! To nic nie kosztuje a możemy uratować komuś życie! Pamiętajmy że może kiedyś my będziemy potrzebować pomocy.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *